Naše lekce

Workshop

Kurzy

Fly jóga

V rámci lekcí budeme cvičit ve speciálních závěsných sítích nebo je budeme používat jako opěru. Hodiny budou sestaveny jak z klasických jógových pozic, tak cviků na zvýšení flexibility, posilovacích cviků a základů akrobacie. Fly jóga je díky inverzním pozicím skvělá na uvolnění páteře, na lymfatický systém, zažívání a prý nás dokáže i omladit. Mimo všechny její benefity je létání v síti především zábava a relax.

Acro jóga

V 90 minutách, které společně strávíme, zapojíme každičký sval na těle. To ale není jediným lákadlem těchto lekcí. V jógových pozicích, kde jeden je oporou druhému, prohloubíte důvěru nejen v sebe, ale i ke svému partnerovi. Užijeme si společně protahování, párové cvičení a především spoustu zábavy. Přijďte s otevřeným srdcem a se zvědavostí k poznání, jaké je to létat.

Wheel jóga

Při této lekci budeme praktikovat jógu s pomůckou, tedy kolečkem. Lekce jsou vhodné jak pro začátečníka, tak pokročilého, protože tento wheel nám některé pozice dokáže zjednodušit, některé naopak udělat těžší. Zlepšujeme také balanc a koordinaci pohybu. V rámci hodin budeme kolečko používat i na masáže, takže si nejen zacvičíme, ale krásně si promasírujeme jednotlivé části těla.

Power jóga

60minutová lekce power vinyasa jógy s hudbou. Skvělý zábavný způsob, jak zapomenout na pracovní týden a svobodně se ponořit do kreativity jednotlivých pozic.

Hatha jóga

V této lekci se zaměříme na delší výdrž v jogových pozicích, pomůže nám k tomu správně zpevněné tělo, klidný dech a uvolněná mysl. Po každé asaně, nastane chvíle odpočinku, při kterém se uvolníme a necháme odejít veškeré napětí. Jedná se o klidnou lekci jógy.

Jemná vinyasa jóga

Vinyasa je dynamická lekce jógy, kdy pohyb plyne v souladu s dechem, a tak můžeme mít pocit, že to vlastně dech, hýbe naším tělem. Po jednotlivých pozicích - ásanách - nebo sekvenci ásan provádíme vinyasa přechod, který má neutralizační účinek na klouby a páteř. Některé pozice více prodýchame nebo budeme jednotlivé sekvence opakovat a tím se do pozic ponoříme hlouběji, tak jako do sebe sama. V závěru lekce se zklidníme některou z dechových technik a následně přejdeme k relaxaci. Cílem lekce je propojení mysli (dechu) a těla (pohyb, ásany). Vinyasa může být náročná, ale skvěle protáhne, prohřeje a posílí celé tělo. Nechá nás zapomenout na starosti a dá nám prostor k soustředění se jen na sebe sama.

Fyzio jóga

Fyzio jóga vychází z konceptu Iyengar jógy, která staví na správném nastavení našeho těla v ásanách, tak abychom mohli využít veškeré benefity, které jóga přináší. K nastavení využíváme různé pomůcky, modifikace ásan i osobní asistenci. Lekce jsou vedené formou workshopu. Přizpůsobuji je konkrétním požadavků klientů ve skupině a využívám také znalosti ze své masérské praxe. V lekcích věnuji pozornost protažení páteře, aktivizaci hlubokého stabilizačního systému a svalům v oblasti pánve. Místům, která bývají častým zdrojem nebo příčinou bolestí. Nedílnou součástí každé hodiny jsou různé typy pránájámy (dechových cvičení) a relaxací. Budu se těšit na začátečníky i pokročilé, kteří se chtějí ponořit hlouběji do své jógové praxe a porozumět lépe tomu, co se děje v jejich těle.

Dětská jóga s prvky arte

Jóga pro děti od 6 do 11 let. Správné pohybové vzorce a vědomý pohyb, které se děti v hodinách jógy učí, mají pozitivní vliv na vývoj řeči i školní zralost. V lekcích se hravou formou naučíme provádět základní jógové ásany pro podporu hrubé motoriky. Budeme společně tvořit, abychom podpořili jemnou motoriku. Vyzkoušíme si oblíbenou akro jógu, která nenásilně podpoří spolupráci ve skupině. Osvojíme si relaxaci pro naše duševní zdraví.  A hlavně si u toho užijeme spoustu zábavy a odpočineme si od rodičů. :)   Pro zájemce je možné provést i diagnostiku primárních reflexů, které bývají zdrojem specifických problémů učení.  

Jógové hry pro děti - předškolní věk

V lekci jógy pro předškolní děti je hravou formou rozvíjen pohyb, koordinace pohybu a obratnost. Zaměříme se i na cviky pro správný vývoj klenby nohou a prohloubení dýchání pomocí dechových cvičení. Děti se učí vnímat své tělo i pocity, rozdíl mezi napětím a uvolněním, klidem a pohybem. V závěru lekce proběhne zklidnění přizpůsobené dětem. V lekci je podporována dětská představivost,  fantazie i radost. Nesoutěžíme, užíváme přítomný okamžik, a proto jsou na lekci vítáni společně s dětmi i rodiče. Lekce je určena pro předškolní děti od 2 - 6 let.

Vinyasa flow jóga

Dynamická praxe zaměřená na propojení pohybu těla s dechem. Plynulé a kreativní sekvence posílí a protáhnou vaše tělo a zároveň uvolní vaši mysl. Lekce je vystavena postupně a sekvence se opakuje, aby mysl mohla zpomalit a tělo přecházelo z pozice do pozice plynule a přirozeně. Lekce je zakončena protažením, uvolněním a odpočinkem v Šavasaně.

Jóga pro maminky s miminky do 6 měsíců

Přejeme si vytvářet pro Vás bezpečný prostor, kde se budete moci zrelaxovat a na chvilku se vypnout. Zastavit se a zpomalit, opět být středem pozornosti, stejně jako v těhotenství, a možnost opečovat svoje tělo i duši.  Společně budeme uvolňovat ztuhlé a namáhané partie a jemným a bezpečným způsobem aktivovat střed těla a pánevní dno, tak aby získalo opět svoji sílu a pružnost. V průběhu lekce se můžete těšit na relaxační hudbu, zvuky tibetské mísy, aromaoleje a afirmační karty. Cvičení probíhá za přítomnosti miminek, kde pro Vás odpadá nutnost řešit hlídání. Vhodné je pro ženy po ukončeném šestinedělí až do věku šesti měsíců miminka. Během lekce je naprosto v pořádku jakkoliv pečovat o svoje miminko. Kojit ho, krmit, přebalovat, utěšovat a vše ostatní, co bude potřebovat. Naše společná setkání pro Vás mohou být zároveň příležitostí posdílet své každodennosti doma s miminkem a seznámit se s dalšími ženami, které zrovna prochází stejnou životní etapou.  

Jóga pro začátečníky

V klidném, pomalejším tempu se naučíme pozdravy slunci, bojovníky i další jednoduché pozice – ásany. Zaměříme se na posílení středu těla a od začátku se budeme věnovat vědomému dýchání, které nám pomůže uklidnit mysl a upevnit pozice.

Jóga pro maminky s dětmi od 6 měsíců do 2 let

Během jógy pro maminky s dětmi si můžete zacvičit a věnovat se chvíli sama sobě a zároveň podpořit vývoj svého batolete. Lekce je totiž sestavená z kratších bloků, které se buď zaměřují na maminky nebo na děti. Bloky se mezi sebou střídají, tak aby byla pozornost věnovaná ženám, ale zároveň aby se mohla zapojit i batolátka. Pro ženy jógová praxe spojená s funkčními cviky, pro aktivaci i uvolnění pánevního dna a zapojení středu těla, na protažení ztuhlých a namáhaných partií. Relaxační a dechové techniky pro propojení se sama se sebou, uvolnění napjaté mysli. A pro děti aktivity rozvíjející hrubou i jemnou motoriku a řeč. Postupné seznamování se s jógovými pozicemi a dechovými cvičeními zábavnou formou. Možnost společně si zablbnout a prohloubit vzájemné napojení během základních sestav acro jógy.

Meditace a relaxace

Meditace je skvělá pro všechny, kdo se chce uvolnit, odpočinout si, zbavit se napětí v těle i mysli, prozkoumat svůj vnitřní prostor a srovnat si myšlenky. Meditovat může každý – nejsou k tomu potřeba žádné zkušenosti. Meditací vás ráda provedu a vy můžete jen dýchat, relaxovat a nechat se unášet představou, kterou můj hlas ve vás vyvolá. Postupně se zaměříme na sebepoznávání, sebelásku, najdeme zdroje vnitřní energie a síly a dospějeme k pocitu klidu a harmonie. Doporučuji teplé, pohodlné oblečení, které vám umožní příjemný prožitek z meditace.

Mužský kruh

Kruh je místo, kde se jako muži setkáváme a hovoříme, stejně jako se setkávali naši předci, kteří věděli, že není možné být na výzvy života sám. Bezpečné místo, kde můžeme mluvit o svých radostech i starostech života. Sdílet o tématech na které zrovna nemáme řešení, ale jen potřebujeme, aby byly slyšeny. Je to i místo, kde je umožněno mlčet a je to taky v pořádku. Společně si vzpomeneme na to jak tento nástroj komunikace začít znovu používat tak, abychom mohli užívat dary, jenž do života přináší. Přinese nám to také větší spojení se sebou samým a svojí pravdou. Jenž jsou důležité dovednosti, které umožňují žít život, který si přejeme. Pojďme se tedy společně zastavit, uvolnit a nadechnout. Těším se na vás v kruhu. Jakub Kulkus

Jóga nidra - vedená relaxace

Vyzkoušejte na sobě terapeutické účinky jógového spánku. Díky vedené relaxaci se dostanete do stavu mezi bděním a spánkem. Jedná se o vědomý stav hluboké relaxace, který pomáhá tělu regenerovat jak na fyzické, tak na psychické úrovni. Jóga Nidra pomáhá, když máte: psychické obtíže náročné životní období problémy se spánkem hormonální nerovnováhu nebo jen prostě potřebujete odpočinek po náročném dni Přijít mohou začátečníci i pokročilí v jakémkoliv věku. S sebou teplejší oblečení a pokud chcete i vlastní deku. V rozvrhu jedenkrát za měsíc.

Jóga proti stresu

Lekce jógy proti stresu jsou vedeny v klidném tempu s důrazem kladeným na dýchaní a praktikování ásan, které zklidňují a harmonizují naše tělo i mysl. Stres a napětí se nejvíce hromadí v kyčlích a ramenou, právě proto, se lekce zaměřuje především na protažení a uvolnění těchto oblastí. Přijďte zapomenout na své starosti, povinnosti a vyčistit si hlavu při závěrečné relaxaci s meditací.

Dynamická jóga

V 60 minutách budeme procházet sérií pozic v dynamickém rytmu. Pozornost zaměříme na komplexní posílení celého těla a zároveň na správné provedení ásan. Dynamickou část vyváží jemné protažení, zklidnění a práce s myslí. Po celou dobu praxe nás bude provázet vědomý dech a hudba.

Ashtanga jóga Mysore styl

Lekce je určena pro každého, od úplných začátečníků po pokročilé. Lekce jsou vedené stylem MYSORE, což znamená, že všichni necvičí podle učitele, ale učí každého z Vás jednotlivě podle pokročilosti a podle případných zdravotních omezení. Na těchto hodinách cvičíte podle svého dechu a tempa. Pokud jste úplnými začátečníky vše vás postupně lektor naučí jako abecedu, dech po dechu, pozici po pozici tak, abyste později mohli skládat svá vlastní "slova a věty". Budeme společně začínat pozdravy slunce a závěrečnými pozicemi a prostor mezi tím postupně naplňovat ásanami z první a později i dalších sérií. Od začátku do konce je lektor jako průvodce pro Vás, aby Vám pověděl, co a jak dělat. Ke každému z vás přistupuje individuálně. Tímto způsobem si pozice postupně zapamatujete a můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv. Kdykoliv a kdekoliv si užít svou meditaci v pohybu.

Zdravá záda - lekce s pomůckami

Lekce je určena pro max. 7 cvičících, pro které máme nachystané skvělé pomůcky: válce, míčky a overbally. Pomůcky používáme k masáži, protažení a samozřejmě také při cvičení, kde nám pomáhají lépe zapojit střed těla tj. hluboký stabilizační systém páteře. Cvičení je vedeno v klidném tempu a je vhodné pro začátečníky i pokročilé. Lekce nejsou vhodné pro těhotné.

Jóga pro zdravá záda

Lekce jsou jemnější a vedené v klidném tempu. Na začátku každé lekce věnujeme pozornost dechu, budeme se učit dýchat tak, aby náš dech podporoval správnou svalovou souhru, zapojejí hlubokého stabilizačního systému páteře. Mým záměrem je abyste z lekcí odcházeli napřímení a příjemně vyladění. V jógových pozicích protáhneme a posílíme celé tělo. Záda, střed těla a dech však budou hrát prim. Můžeme se na páteř dívat jen jako na naší hlavní fyzickou oporu, ale můžeme ji také vnímat jako místo, kde proudí hlavní energetické dráhy. V každém případě stojí za to ji opečovávat. Lekce jsou vhodné téměř pro každého i pro ženy od 15. týdne fyziologického těhotenství (které prosím hlašte).

Ranní jóga

Přivítáme společně nový den, probudíme celé naše tělo jemným protažením v jednoduchých asanách. Ranní lekce jógy nás krásně povzbudí na celý den, naše mysl bude otevřená. Lekce zakončená relaxací s esenciálními oleji.

Spirální jóga

Přijďte objevit kouzlo spojení Iyenger jógy® (klade důraz na správné provedení pozic a využívá pomůcek, aby jógové pozice byly přesně provedené), v jednotě s citlivě propracovanými návody zaujímání poloh postavených na principu Spiraldynamik® (anatomicky podložený koncept trojrozměrného držení a pohybové koordinace lidského těla vycházejícího z principů anatomické stavby člověka a jeho ideální pohybové koordinace, zejména spirálního principu a principu polarity). Cílem jednotlivých lekcí je pomocí koordinovaného pohybu posilovat základní svaly na těle a odstranit tím případné disbalance, umět pracovat s naším dechem pomocí dechových technik, které mají pro naše tělo revitalizační účinky, naučit se rychle zrelaxovat a tím se nabít novou energií.

Privátní lekce

Privátní lekce je určena pro ty, kteří potřebují nebo chtějí individuální přístup. Lektor se bude celou hodinu věnovat pouze Vám, pomůže Vám s jógou začít, vysvětlí jednotlivé asány nebo opraví případné chyby u klientů, kteří už jógu praktikují. Tuto lekci je také vhodné využít, pokud máte nějaké specifické zdravotní omezení, kdy Vám lektor vysvětlí, které pozice jsou pro Vás vhodné a nebo navrhne případnou alternativu k jednotlivým asánám, které s omezením praktikovat nemůžete. Pak už Vám nic nebrání se přihlásit na skupinové lekce.

Hormonální jógová terapie pro ženy

Hormonální jógová terapie (HJT) pro ženy dle Dinah Rodrigues je dynamickým druhem jógy. Jedná se o holistickou a omlazující techniku, která obnovuje a zvyšuje hladinu tvorby hormonů, posiluje zejména vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky. Pro zvýšení účinnosti se využívají dynamické ásány z hatha jógy a kundalini jógy (podle Svámi Šivánandy a linie Kalsa), intenzivní dechové techniky (pránajámu), mudry a bandhy (gesta rukou a tělesné uzávěry) a tibetskou techniku práce s energií. Cíle hormonální jógové terapie: na fyziologické úrovni znovu aktivuje tvorbu hormonů, snižuje intenzitu symptomů nejen menopauzy, ale také zabraňuje výskytu onemocnění způsobené nízkou hladinou hormonů, na tělesné úrovni posiluje svaly, napomáhá správnému držení těla a tvaruje naše tělo a posiluje kosti, na psychické úrovni pomáhá zvládat stres, odstraňuje nespavost a napravuje emoční nerovnováhy a v neposlední řadě na energetické úrovni aktivuje individuální energii.

Flow jóga

"Flow" v překladu znamená plynout a je základním principem flow jógy, kde důraz není tolik kladen na dynamiku lekce, jako spíše na její plynulost. Nejdůležitějším aspektem je propojení dechu s pohybem a pozorností, což pomáhá odvrátit rušivé myšlenky a prožít jakousi "meditaci v pohybu". Flow jóga se vyznačuje rozmanitostí a pestrostí sekvencí pozic, přechodů a technik provedení. Dynamika a náročnost lekce se odvíjí od záměru lektora nebo konceptu lekce. Můžete se setkat s pomalou a jemnou variantou flow jógy, stejně jako s dynamickou a hravou. Nicméně mají společné to, že pozice jsou kombinovány do různě dlouhých sekvencí a mezi nimi jsou zařazeny přechody. Tyto přechody mohou zahrnovat například přechod do Adho Mukha Svanasany nebo do Chaturanga Dandasany.

Těhotenská jóga

Těhotenství představuje v životě ženy velice významné období. Procházíte doposud neznámými proměnami jak na fyzické, tak psychické úrovni. Díky svým blahodárným účinkům Vám jóga může pomoci se s těmito změnami vyrovnat. Lekce pro budoucí maminky jsou vedené v jemném tempu a jsou zaměřené na celistvou péči o přetěžované partie. Dáme správnou oporu celé páteři, a pomůžeme tak vykompenzovat těhotenskou křivku. Pošleme sílu do dolních končetin, opečujeme oblast pánve a kyčlí a odlehčíme horní polovinu těla. Pomocí dechových technik, relaxací a afirmací se příjemně uvolníme a dostaneme se blíž k sobě a ke svému miminku. Pojďte objevit kouzlo jógy, která Vám může být užitečným a laskavým průvodcem na cestě ke spokojenému těhotenství, porodu a mateřství. Přinese Vám podporu, úlevu a pohlazení. Lekce těhotenské jógy jsou vhodné pro nastávající maminky po ukončeném prvním trimestru bez výraznějších komplikací.