Workshop Cesta dovnitř

Workshop

Workshop Cesta dovnitř

Datum:
Neděle, 16. Leden 2022 - 16:00 - 18:00
Cena:
300,-/ osoba
Rezervace: Rezervujte se
Popis:

Zveme vás na cestu pod povrch, do hlubších úrovní vlastního těla. Našimi průvodci budou jednoduché ásany, dech a vibrace. Můžete se těšit na mírně dynamickou sestavu ásan, prostoupenou okamžiky spočinutí a uvědomování si vnitřních procesů. Součástí našeho setkání bude i vnitřní vibrační lázeň, kdy využijeme úplně jednoduchých zvuků k oživení a zvědomění hlubin uvnitř nás. V této netradiční, experimentální lekci si připomeneme, že hlavní smyslem jógy je kultivace pozornosti. Budeme si uvědomovat propojenost těla a mysli, skrze harmonizaci a uvědomování svého těla budeme směřovat k vyváženosti a klidu mysli.

 

Předchozí zkušenost s jógou není vyžadována. Stačí pouze ochota se ztišit a zkoumat, co se děje uvnitř.

 

Lektor: Martin Wagenknecht

 

Martin o sobě:

Ve svých lekcích se nebojím experimentování, v rámci kterého se snažím o propojení dynamického cvičení s klíčovými principy zdravého pohybu, tak aby lekce byla zábavná a zároveň měla přesah i do běžného života.

Józe se věnuji od roku 2008, kdy mě naprosto uchvátila ashtanga vinyasa. V letech 2012–2014 jsem třikrát, vždy na více než tři měsíce, pobýval v jihoindickém Mysore, hlavním městě ashtanga vinyasa jógy, kde jsem praktikoval u Vijaye Kumara, který mě postupně certifikoval k výuce první (2012) a druhé série (2014) ashtanga vinyasa jógy. Postupně jsem se začal zajímat o hlubší souvislosti jógové praxe a fungování lidského těla. Absolvoval jsem kurz učitele hatha jógy II. třídy České akademie jógy ve spolupráci s FTVS (2015)

 

Pokud vás zajímá dozvědět se více o lektorovi a jeho činnosti, můžete navštívit jeho web: http://tao-yoga.cz/

 

Platba proběhne předem na bankovní účet. Budete informování formou SMS.

Workshopy

Datum Název
16.01 16:00 - 18:00 Workshop Cesta dovnitř

Naše lekce

Hormonální jógová terapie pro ženy

Hormonální jógová terapie (HJT) pro ženy dle Dinah Rodrigues je dynamickým druhem jógy. Jedná se o holistickou a omlazující techniku, která obnovuje a zvyšuje hladinu tvorby hormonů, posiluje zejména vaječníky, štítnou žlázu, hypofýzu a nadledvinky. Pro zvýšení účinnosti se využívají dynamické ásány z hatha jógy a kundalini jógy (podle Svámi Šivánandy a linie Kalsa), intenzivní dechové techniky (pránajámu), mudry a bandhy (gesta rukou a tělesné uzávěry) a tibetskou techniku práce s energií. Cíle hormonální jógové terapie: na fyziologické úrovni znovu aktivuje tvorbu hormonů, snižuje intenzitu symptomů nejen menopauzy, ale také zabraňuje výskytu onemocnění způsobené nízkou hladinou hormonů, na tělesné úrovni posiluje svaly, napomáhá správnému držení těla a tvaruje naše tělo a posiluje kosti, na psychické úrovni pomáhá zvládat stres, odstraňuje nespavost a napravuje emoční nerovnováhy a v neposlední řadě na energetické úrovni aktivuje individuální energii.