Seminář Moc doteků v Ájurvédě s tradičním indickým učitelem (v češtině)

Workshop

Kurzy

Seminář Moc doteků v Ájurvédě s tradičním indickým učitelem (v češtině)

Datum:
Sobota, 16. Listopad 2024 - 9:00 - Neděle, 17. Listopad 2024 - 16:00
Cena:
3500,-/osoba/dva dny
Rezervace: Rezervujte se
Popis:

Vyjímečný dvoudenní seminář s tradičním indickým učitelem (probíhá v češtině). 

Ajurvéda, věda pocházející z Indie, je považována za nejstarší ucelený systém péče o zdraví. Podle ájurvédy je stabilní rovnováha tří základních energetických charakteristik, dóš - základem našeho zdraví a jejich nerovnohováha způsobuje onemocnění a choroby. Ajurvédska terepie mimo jiné zahrnuje doporučení pro vyvážené stravování a životosprávu, různé procedury (čištění, masáže), pulsovou diagnostiku nebo tělesná a dechová cvičení. 

Hmat, dotek, je jeden z našich pěti smyslů, Pro náš život je velmi důležitý, aniž bychom si to uvědomovali. Dotekem můžeme zjistit spoustu informací o druhém člověku a o světě. kolem nás. Můžeme navozovat příjemné nebo nepříjemné pocity. Pomocí doteků můžeme i komunikovat a také léčit.

Na semináři Moc doteků v ajurvédě se dozvíte, jak se správně dotýkat, jak dotek dávat a jak ho přijímat. Po tomto semináři nebude už nikdo považovat dotek za nedůležitý.

Co je obsahem semináře?

- Co je dotek? Metody použití doteku

- Dotek jako zdroj komunikace

- Dotek jako léčivý systém

- Diagnostika pomocí doteku

- Masáže

Přineste si s sebou pohodlné oblečení, sešit na zápisky, lehký oběd, pití, dobrou náladu a nadšení naučit se něco nového.

Ajay pochází z tradiční hráhmánské rodiny. Jako ájurvédsky terapeut působí v Indii, Německu, Maďarsku a mnoha jiných evropských státech. Nyní již 17 let provozuje školu Yoga Surya international nedaleko Jičína, kde se zabývá výukou jógy, ajárvédy, védanty a jiných tradičních indických nauk. 

Po skončení semináře mohou následovat individuální konzultace s Ajayem Bobade. Pokud budete mít zájem, kontaktujte ho na www.yogasurya.cz

časový harmonogram:

sobota 16.11. od 9:00 do 17:00, neděle 17.11. od 9:00 do 16:00

Workshopy

Datum Název
07.06 18:15 - 19:45 Workshop aerial hoop
14.06 18:15 - 19:45 Workshop jazz dance
16.11 09:00 - 17.11 16:00 Seminář Moc doteků v Ájurvédě s tradičním indickým učitelem (v češtině)

Naše lekce

Fyzio jóga

Fyzio jóga vychází z konceptu Iyengar jógy, která staví na správném nastavení našeho těla v ásanách, tak abychom mohli využít veškeré benefity, které jóga přináší. K nastavení využíváme různé pomůcky, modifikace ásan i osobní asistenci. Lekce jsou vedené formou workshopu. Přizpůsobuji je konkrétním požadavků klientů ve skupině a využívám také znalosti ze své masérské praxe. V lekcích věnuji pozornost protažení páteře, aktivizaci hlubokého stabilizačního systému a svalům v oblasti pánve. Místům, která bývají častým zdrojem nebo příčinou bolestí. Nedílnou součástí každé hodiny jsou různé typy pránájámy (dechových cvičení) a relaxací. Budu se těšit na začátečníky i pokročilé, kteří se chtějí ponořit hlouběji do své jógové praxe a porozumět lépe tomu, co se děje v jejich těle.