Setkání se šamanskými bubny

Workshop

Kurzy

Setkání se šamanskými bubny

Datum:
Pátek, 9. Únor 2024 - 18:15 - 20:15
Cena:
390,-/osoba
Rezervace: Rezervujte se
Popis:

Buben je jedním z nejstarších hudebních nástrojů. Člověk si s jeho pomocí obracel ke světu „za oponou“, prosil o pomoc, spojoval se se svým kmenem a předky, uváděl se do změněných stavů vědomí, oslavoval a děkoval vyšším bytostem.

Prozkoumáme spolu rytmy, polo-rytmy i ne-rytmy a zvuky šamanských bubnů. Skrze jednoduché rytmické hrátky nahlédneme především sami do sebe. Okusíme např. rytmus srdce, zrození společného rytmu z chaotické změti zvuků i „zastavení mentálního automatu“ jak tomu říkávám ;)

NENÍ POTŘEBA ŽÁDNÁ PŘEDCHOZÍ ZKUŠENOST S HROU NA NÁSTROJE. Ani hudební vzdělání. Zvládne to malé dítě, zvládneš to také ;)

V rámci relaxace pak OCHUTNÁME meditativní zvuky některých dalších tradičních i netradičních hudebních nástrojů z různých koutů světa:

1) staroslovanské píšťaly koncovky - jedna z nejstarších píšťal na světě
2) pow wow buben amerických indiánů
3) tibetské misky, činelky, zvonkohra koshi
4) novodobé nástroje HAND PAN, SUNDRUM s neopakovatelným rozjímavým zvukem

Lektor: David Cháb www.ZpevTicha.cz

Platba proběhne předem na bankovní účet. Budete informováni SMS.

Naše lekce

Jóga proti stresu

Lekce jógy proti stresu jsou vedeny v klidném tempu s důrazem kladeným na dýchaní a praktikování ásan, které zklidňují a harmonizují naše tělo i mysl. Stres a napětí se nejvíce hromadí v kyčlích a ramenou, právě proto, se lekce zaměřuje především na protažení a uvolnění těchto oblastí. Přijďte zapomenout na své starosti, povinnosti a vyčistit si hlavu při závěrečné relaxaci s meditací.